Jako organizacja mająca na celu zdrowy, dynamiczny rozwój i dobrobyt całego środowiska tłumaczeniowego w Polsce mamy na celu oczywistą dbałość o klientów oraz instytucje, firmy i osoby powiązane z naszą branżą.

Mamy także prawdziwą ambicję praktycznie pomagać osobom dopiero planującym karierę w różnych rolach w branży tłumaczeń, gdyż od nich zależy przyszłość naszej branży: studentom kierunków filologicznych znakomitych polskich uczelni.

Tworzymy program obejmujący aktywne wspomaganie uczelni poprzez zapewnienie okazji do odbycia studenckich praktyk, które są doskonałym sposobem na zapoznanie studentów z dynamiką, oczekiwaniami, wyzwaniami, zagadnieniami i zaletami najlepszych firm lokalizacyjnych – potencjalnie przyszłych pracodawców lub zleceniodawców.

Mimo że liczba miejsc na praktykach w niektórych miastach może być ograniczona do najlepszych kandydatów, to współpraca z nami aktywnie zaangażowanej uczelni może dać studentom jeszcze więcej nieocenionych korzyści – w tym wsparcie przy wyposażaniu laboratoriów komputerowych w światowej klasy branżowe oprogramowanie, które umożliwia tłumaczowi wykonywanie zawodu zgodnie z aktualnymi wymaganiami rynku, czy nawet współprowadzenie ćwiczeń przez praktyków branżowych o doskonałych umiejętnościach.

Przedstawicieli uczelni, wykładowców oraz indywidualnych ambitnych studentów zainteresowanych skorzystaniem z okazji do współpracy uprzejmie prosimy o kontakt: polot@polot.org.pl