Aktualności

POLOT uzyskał członkostwo TermNetu

By 23 sierpnia 2021 No Comments

„Bez terminologii nie mogłaby istnieć żadna gałąź wiedzy.” Zbiory terminologiczne porządkują naukę, pozwalają jej nieustannie zmieniać się i rozwijać. Ułatwiają przy tym jej stopniowe pogłębianie oraz precyzyjną wymianę treści fachowych.

 

Branża tłumaczeń jest nierozerwalnie związana z terminologią – nie mogłaby bez niej funkcjonować. Pozyskiwanie, przetwarzanie i konsekwentne stosowanie właściwej terminologii to typowe zadania realizowane przez podmioty tej branży. Wbrew pozorom są to zadania złożone i absorbujące finansowo. Dlatego prawidłowe zarządzanie nimi jest jednym z kluczowych elementów działalności podmiotów zorientowanych na świadczenie wysokiej jakości usług językowych.

 

Firmy członkowskie POLOTu mają w obszarze terminologii wiele osiągnięć. Ich listę prezentujemy w osobnym wątku. Budującym jest fakt, iż osiągnięcia te uzyskały uznanie instytucji będącej jednym z najważniejszych europejskich organizacji zajmujących się propagowaniem dobrych praktyk oraz szkoleń zawodowych związanych z terminologią. Jest nią TermNet z siedzibą w Austrii. POLOT planuje przybliżać ofertę szkoleń zawodowych TermNetu na rynku krajowym, a także nieustannie wspierać firmy członkowskie w realizacji doskonalenia zawodowego ich pracowników w tematyce zarządzania  zasobami terminologicznymi. TermNet otwiera POLOTowi drogę nie tylko do szkoleń, lecz także do udziału we wspólnych, międzynarodowych projektach. O postępach w ramach tej współpracy z pewnością będziemy jeszcze wielokrotnie informować.

POLOT Activities – Terminology