Aktualności

Dyskusje i plany w świetnej atmosferze. Za nami pierwsze śniadanie networkingowe POLOT

By 12 października 2020 No Comments

W piątek 9 października odbyło się nasze pierwsze spotkanie z cyklu „Śniadania networkingowe POLOT”. Wydarzenie odbyło się w dedykowanej salce warszawskiej restauracji Otto Pompieri, a jego organizatorem była firma INVENIRE.

Formuła śniadań zakłada obecność osobistą uczestników, aczkolwiek nasz organizator zapewnił możliwość zdalnego uczestnictwa dzięki otwartej sesji ZOOM z kamerą i mikrofonem. Dzięki temu w spotkaniu mogli uczestniczyć w zasadzie wszyscy członkowie POLOT oraz ich zaproszeni goście. Bilety na spotkanie były dostępne wcześniej na platformie EVENEA, w celu uproszczenia obsługi finansowo-organizacyjnej.

śniadanie POLOT

Program śniadania składał się z dwóch części. W pierwszej z nich, po upływie kwadransa akademickiego, wystąpił prelegent, pan Igor Walenczak, redaktor prowadzący i sekretarz redakcji dwutygodnika FORUM, z prelekcją „Specyfika pracy translatorskiej i edycyjnej nad wielojęzycznymi tekstami dziennikarskimi”. Pan redaktor wprowadzał nas od kuchni w tajniki swojej pracy w czasopiśmie składającym się w 100% z przekładów artykułów z prasy zagranicznej. Prelekcja miała żywy charakter i była najeżona facecjami i anegdotami skłaniającymi uczestników do bogatej interakcji, licznych pytań i dyskusji. Moderatorem tej części spotkania był pan Marek Albin, członek zarządu Grupy INVENIRE.

W drugiej części spotkania podane zostało śniadanie i zapanowała swobodna atmosfera sprzyjająca nawiązywaniu i pogłębianiu wzajemnych kontaktów. Około południa uczestnicy z widocznym żalem zaczęli się żegnać i opuszczać nasze wydarzenie, przekazując następnie bardzo pozytywny feed-back na naszej grupie What’s-Up.

Śniadania POLOT mają mieć charakter imprezy cyklicznej. Czekamy na następnych chętnych organizatorów.