Manifest

Wspólnie budujemy nowoczesną branżę i zabieramy głos w sprawach dla nas istotnych. Idea POLOT-u jako organizacji promującej dobre praktyki branżowe i wspierającej rozwój firm tłumaczeniowych powstała wiosną 2019 roku. Już nieco ponad pół roku później uzyskaliśmy wpis do rejestru organizacji pracodawców. Osiągnęliśmy to, ponieważ udało nam się zebrać grupę podobnie myślących, otwartych i energicznych osób, które dostrzegają szanse, jakie daje współpraca z konkurentami. Chętnie dzielimy się wiedzą i wspólnie pracujemy nad projektami z korzyścią dla całej branży.

POLOT jest związkiem firm działającym na rzecz wsparcia i rozwoju pracodawców branży tłumaczeniowej. Wierzymy, że działając wspólnie, możemy osiągać cele niedostępne dla pojedynczego podmiotu. Jako organizacja pracodawców jesteśmy równorzędnym partnerem dialogu z uczelniami, instytucjami państwowymi i innymi organizacjami branżowymi. Naszym celem jest współpraca w celu tworzenia nowej, lepszej jakości w branży.

Powstaliśmy, by wspólnie działać w obszarach istotnych dla członków związku.
POLOT jest bezpieczną przestrzenią, gdzie konkurujące ze sobą firmy mogą się spotkać, dzielić informacjami, dyskutować oraz uzgadniać działania mające na celu wzmocnienie całej naszej branży.

Zajmujemy się obszarami ważnymi dla naszej branży i działamy z pożytkiem dla wszystkich jej interesariuszy: biur tłumaczeń, naszych pracowników, tłumaczy, klientów i środowiska naukowego. Chcemy być głosem branży tłumaczeniowej, stąd nasz hashtag #onelanguageindustry.

Jesteśmy otwarci na nowych członków i kwestie, które mogą wnieść do naszego grona.

Aktualności

14 października 2021 in Aktualności

KOMUNIKAT Z POSIEDZENIA ZARZĄDU POLOT Z DNIA 7 PAŹDZIERNIKA 2021

Porządek obrad pierwszego roboczego posiedzenia Zarządu POLOT nowej kadencji był bardzo obszerny. Na szczególną uwagę…
Więcej...
5 października 2021 in Aktualności

Październik w ZPBT POLOT

Po emocjonujących wydarzeniach z ubiegłego miesiąca październik będzie dla nas miesiącem organizacyjnym. Nowo wybrany Zarząd…
Więcej...
20 września 2021 in Aktualności

Wybory w ZPBT POLOT

Stało się! Pierwsza kadencja związku dobiegła końca i przyszedł czas na przekazanie sterów na kolejne…
Więcej...
16 września 2021 in Aktualności

Poloty wtorkowe

Po krótkiej przerwie wakacyjnej powracamy do polotów wtorkowych. Wrześniowe spotkanie poświęciliśmy nadchodzącym wyborom do organów…
Więcej...