Manifest

Wspólnie budujemy nowoczesną branżę i zabieramy głos w sprawach dla nas istotnych. Idea POLOT-u jako organizacji promującej dobre praktyki branżowe i wspierającej rozwój firm tłumaczeniowych powstała wiosną 2019 roku. Już nieco ponad pół roku później uzyskaliśmy wpis do rejestru organizacji pracodawców. Osiągnęliśmy to, ponieważ udało nam się zebrać grupę podobnie myślących, otwartych i energicznych osób, które dostrzegają szanse, jakie daje współpraca z konkurentami. Chętnie dzielimy się wiedzą i wspólnie pracujemy nad projektami z korzyścią dla całej branży.

POLOT jest związkiem firm działającym na rzecz wsparcia i rozwoju pracodawców branży tłumaczeniowej. Wierzymy, że działając wspólnie, możemy osiągać cele niedostępne dla pojedynczego podmiotu. Jako organizacja pracodawców jesteśmy równorzędnym partnerem dialogu z uczelniami, instytucjami państwowymi i innymi organizacjami branżowymi. Naszym celem jest współpraca w celu tworzenia nowej, lepszej jakości w branży.

Powstaliśmy, by wspólnie działać w obszarach istotnych dla członków związku.
POLOT jest bezpieczną przestrzenią, gdzie konkurujące ze sobą firmy mogą się spotkać, dzielić informacjami, dyskutować oraz uzgadniać działania mające na celu wzmocnienie całej naszej branży.

Zajmujemy się obszarami ważnymi dla naszej branży i działamy z pożytkiem dla wszystkich jej interesariuszy: biur tłumaczeń, naszych pracowników, tłumaczy, klientów i środowiska naukowego. Chcemy być głosem branży tłumaczeniowej, stąd nasz hashtag #onelanguageindustry.

Jesteśmy otwarci na nowych członków i kwestie, które mogą wnieść do naszego grona.

Aktualności

25 stycznia 2022 in Aktualności

SlatorCon Remote March 2022

SlatorCon Remote on March 16th will examine the industry’s high growth sectors and transformative language…
Więcej...
21 stycznia 2022 in Aktualności

KOMUNIKAT Z POSIEDZENIA ZARZĄDU POLOT 05 I 2022

Przyjęcie firm Lacrosse i Mediglobal w poczet członków POLOT było niewątpliwie najważniejszym punktem pierwszego, noworocznego…
Więcej...
12 stycznia 2022 in Aktualności

MEDIGLOBAL nowym członkiem ZPBT POLOT

Serdecznie witamy nową firmę członkowską. Historia MEDI.GLOBAL sięga 2007 roku, kiedy to obecny prezes spółki…
Więcej...
12 stycznia 2022 in Aktualności

Lacrosse nowym członkiem ZPBT POLOT

Z radością informujemy, że do naszej organizacji dołączyła nowa firma. Witamy na pokładzie. Lacrosse Language…
Więcej...